تبلیغات
جیمز باند - ضرب و شتم یک خانم تنها توسط مأموران شهرداری
 

ضرب و شتم یک خانم تنها توسط مأموران شهرداری

نوشته شده توسط :
یکشنبه 25 مهر 1389-11:44 ق.ظ

خبرنامه دانشجویان ایران: اواخر هفته گذشته تعدادی از ماموران شهرداری به همراه هفتاد مرد که همگی صورت های خود را پوشانده بودند، با حمله به یک خانه به روش سربازان رژیم صهیونیستی، خانه ای را در یکی از مناطق اطراف تهران بر سر ساکنین این منزل، تخریب کردند.

پیرو مطرح شدن خبری در خصوص ضرب و شتم یک خانم توسط مأموران شهرداری، هنگام تخریب ساخت و ساز غیرمجازشان در محله نعمت آباد شهرک سید احمد خمینی،  «حجة الاسلام مقدم» روحانی حاضر در محل اطلاعات دقیق تری از این حادثه را تشریح کرد.

وی که مسؤول امور تشکل های نهاد نمایندگی دانشگاه علم و صنعت و هم چنین مسؤول طرح صالحین ناحیه ابوذر می باشد، در بیان شرح ماوقع به خبرنگار ما گفت: «حدود ساعت 6 صبح با شنیدن صدای شیون زنی و با تصور اینکه شاید مورد تعرض قرار گرفته باشد از منزل بیرون رفتم. در حالیکه به خاطر عجله از پوشیدن لباس روحانیت صرف نظر کرده بودم، با صحنه ضرب و شتم خانمی به دست مأموران شهرداری روبرو شدم.»

پنجشنبه هفته گذشته حوالی ساعت 5 صبح تعدای از مامورین شهرداری منطقه 19 و ناحیه 3در شهرک سید احمد خمینی واقع در نعمت آباد تهران به همراه 70مرد نقاب بسته که به گفته شاهدان عینی که موفق به شناسایی این افراد شده اند از اراذل محل بوده اند، اقدام به تخریب منزلی کردند که تنها ساکنین این خانه یک زن و یک کودک 3ساله بوده است.

وی ادامه داد: حدود 70- 60 نفر از مأموران شهرداری ورودی و خروجی های شهرک را بسته بودند و با باتوم و شوکر در صحنه حاضر بوده به ضرب و شتم خانمی که به قصد تخریب ساخت و ساز احتمالاً غیر قانونی شان آمده بودند می پرداختند. به ناچار برای دفاع از زن با ایشان گلاویز شدم که با باتوم و شوکر به من هم حمله کردند و آسیب وارد نمودند.»

مقدم در پاسخ به خبرنگار ما در رابطه با ساخت و سازهای غیر قانونی گفت: «ما هم با ساخت و ساز غیر قانونی در محل موافق نیستیم و معتقدیم حق شهرداری است که برخورد کند، اما انتظار این را داریم که دست کم در پیگیری های حقوقی در کشور اسلامی، برخورد انسانی لحاظ شود و با یک زن تنها چنین برخوردی صورت نپذیرد.»

گفتنی است مقاومت 2برادر این زن نیز که با لودر آماده به تخریب شهرداری مواجه شدند نیز بی پاسخ نمانده و این افراد ابتدا با دستگیری و طناب پیچ کردن برادران این زن، آنها را از محل حادثه دور می کنند.

در این بین که تنها ساکنین این خانه یک زن و یک کودک بوده اند ماموران شهرداری تخریب منزل را شروع کرده و این درحالی است که مقاومت های این زن هربار با حمله این افراد بی نتیجه مانده است و مامورین بی توجه به این مسئله که یک زن در خانه است منزل را تخریب کرده اند.


وی درباره ساخت و ساز غیر قانونی این خانواده و برخورد مأموران شهرداری گفت: «شهرداری ضمن تخریب سازه غیر قانونی جدید ساخت این خانواده، مغازه قدیمی ایشان را نیز که محل کسب درآمدشان بود تخریب نمود و چندروز پیش هم به خاطر همین ساخت و ساز، پدر و پسر خانواده را دستگیر کرده اند و زن و فرزند خردسالش در زمان این عمل غیر اخلاقی مأموران، تنها و خانه خالی از مرد بوده است.»

وی در ادامه افزود: «بعد از این اتفاق مردم محله بسیار خشمگین و برانگیخته شدند و اعلام کردند که می خواهند بزرگراه شهید کاظمی را ببندند یا ناحیه شهرداری را به آتش بکشند که بنده فضا را آرام کردم که موجبات سوء استفاده فراهم نگردد و از این کار جلوگیری کردم.»

پس از آنکه ماموران شهرداری با مقاومت این زن مواجه شده اند با گرفتن دست و پای این زن، وی را از محل حادثه دور می کنند.

مقدم با بیان اینکه برداشت من این است که مسؤولان شهرداری نیز در پی برخورد با متخلفین هستند، آمادگی خود را برای پیگیری این مطلب تا رسیدن به نتیجه و ارائه اطلاعات به مسؤولان ذی ربط اعلام کرد.

جای آن دارد تا مسؤولان شهرداری با توجه به برانگیختگی و تأثر ساکنان محل و خطای تأثر برانگیز اتفاق افتاده، هرچه سریعتر در پیگیری و برخورد با خاطیان وارد عمل شوند تا از تکرار چنین صحنه هایی در جامعه اسلامی جلوگیری شود.

متأسفانه از حواشی این حادثه نیز نمی توان غفلت کرد که یکی از این حواشی حضور مأمور یا مأموران نیروی انتظامی در محل حادثه حین اتفاق است که به شهادت ساکنان در جلوگیری از این حادثه ورود نداشته اند. لذا جا دارد تا مسؤولان محترم ناجا نیز در خصوص این اتفاق و عدم حضور پلیس زن در چنین مواردی توضیح خود را اعلام نمایند.

 منبع:   http://iusnews.ir  و منابع دیگر

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox