تبلیغات
جیمز باند - اولین مسجد جهان گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ دریافت کرد
 

اولین مسجد جهان گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ دریافت کرد

نوشته شده توسط :
یکشنبه 3 مرداد 1389-01:07 ق.ظ

گواهینامه مدیریت کیفیت «ایزو ۹۰۰۱» توسط شرکت مشارکتی توف نورد آلمان که یکی از شرکت های بین المللی صادر کننده‌ی گواهینامه ایزو است و طرف قرارداد با مسجد است، صادر گردید.مسجد به عنوان یک سازمان کوچک و فراگیر که در ارتباط مستمر با مردم است و مراجعات مختلف به آنجا صورت می گیرد، باید وظایف و خدمات خود را به طور دقیق و شفاف تعریف نموده و بر اساس آن عمل نماید تا بتواند رضایت مشتریان دایمی خود یعنی نمازگزاران و مشتریان غیردایمی یعنی صاحبان مجالس ترحیم و غیره را به خوبی جلب نماید.

بر همین اساس مسجد خاتم الأنبیاء در شهر رشت در استان گیلان، اولین مسجد جهان است که با تلاش امام جماعت، گروه برنامه ریزی و هیئت امنای خود اخیرا موفق شده اولین گواهینامه استاندارد سازی ایزو ٩٠٠١ برای مساجد در جهان را دریافت کند.

حجةالإسلام و المسلمین سید «عبدالباقی اسحاقی» امام جماعت این مسجد طی گفتگویی به خبرنگار ما گفت: با درک تحولات اجتماعی در سطح بین المللی، افزایش کیفیت کاری خود را مورد توجه قرار داده و پس از چند سال تلاش خستگی ناپذیر در جهت تعریف کلیه فرآیندهای موجود در سازمانی به نام مسجد، پیاده سازی قوانین و مقررات مربوطه و رفع نواقص در حد امکانات موجود، تلاش کردیم و در نهایت موفق شدیم گواهینامه ایزو را دریافت نماییم.

وی در ادامه افزود: گواهینامه مدیریت کیفیت «ایزو ۹۰۰۱» توسط شرکت مشارکتی توف نورد آلمان که یکی از شرکت های بین المللی صادر کننده‌ی گواهینامه ایزو است و طرف قرارداد با مسجد است، صادر گردید. منافع این گواهینامه عبارتند از ۱ـ بهبود در برنامه ریزی ، ساماندهی و کنترل سازمان، توسط مدیریت. ۲ـ بالا بردن سطح رضایت مشتریان، از طریق ایجاد اطمینان بیشتر و ارایه خدمات بهتر به آنان. ۳ـ اعمال کنترل های مؤثر بر فرآیندها و بهبود روش ها. ۴ـ کاهش هزینه ها، ضایعات، دوباره کاری ها و تعداد خطاها. ۵ـ بهبود کیفیت و نحوه ارایه خدمات به مشتریان و غیره.
The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox