تبلیغات
جیمز باند - دعا برای احمدی نژاد و لعن آقای "میم"
 

دعا برای احمدی نژاد و لعن آقای "میم"

نوشته شده توسط :
پنجشنبه 4 شهریور 1389-01:29 ب.ظ

در همین حال مداحین دیگری که هر شب در مسجد حاضر می شوند و خود نیز از برگزار کنندگان هیات های بنام تهران هستند، همین دعاها و اظهاراتی از این دست را در هیات های خود مطرح می کنند تا آنجا که به نظر می رسد تحلیل ها و مواضع حاج منصور ارضی در حال همه گیر شدن در هیات مذهبی و بنام تهران است. این شب ها، هیات های مذهبی شلوغ ترین شب ها و سحرهای خود را در طول سال تجربه می کنند.مراسم ندبه و مناجات در این شب ها در برخی هیات های پرسابقه تهران خیل کثیری از مردم را با خود همراه ساخته است.

این محافل انس و عبادت، هیچگاه فارغ از اعلام مواضع سیاسی نبوده است که اتفاقا از نقاط ممتاز این مجالس محسوب می شود. این شبها یکی از مراکز تجمع گسترده مردم مومن، مسجد ارک تهران است. مراسمی که سالیان سال است در ماه مبارک از نیمه شب آغاز می شود و تا سحر نیز ادامه دارد.

محور این مراسم مناجات است که با صدای گرم حاج منصور ارضی خوانده می شود. به گفته بسیاری از شرکت کنندگان در مراسم مناجات مسجد ارک، امسال از سالهای گذشته حضور مردم چشمگیر تر بوده است. حضور مادحین دیگر نیز همچون سالهای گذشته از دیگر ویژگی های مراسم مناجات مسجد ارک تهران است.

اما از مهمترین ویژگی های این محفل انس، مواضع مداح آن درخصوص مسائل سیاسی است که هر از چندی نیز خبرساز می شود. امسال البته این خبرسازی بیش از سالهای گذشته بوده است که بخشی از آن به دلیل وقایع سال گذشته و بعضی نیز به مسائل اخیر کشور مربوط است.

طی 13 شب گذشته مسجد ارک تهران و مناجات ماه مبارک همراه با تحلیل های صریح درباره مسائل جاری و سیاسی کشور بوده است. از حضور محسن رضائی و واکنش مورددار عده ای تا انتقاد از عملکرد دولت، در این شب ها خبر ساز شده است.

یکی از موضوعات ثابت و تکراری در مجالس این شب ها اعتراض به عملکرد رییس دفتر رییس جمهور است. تقریبا در اغلب این شب های مسجد ارک و در خلال مناجات با اعلام برائت از عملکرد وی برای رئیس جمهور دعا شده است. این درحالی است که این قبیل دعاها با تکبیر و آمین مردم نیز همراه بوده است.

در همین حال مادحین دیگری که هر شب در مسجد حاضر می شوند و خود نیز از برگزار کنندگان هیات های بنام تهران هستند، همین دعاها و اظهاراتی از این دست را در هیات های خود مطرح می کنند تا آنجا که به نظر می رسد تحلیل ها و مواضع حاج منصور ارضی در حال همه گیر شدن در هیات مذهبی و بنام تهران است.

گفتنی است اخیرا حاج منصور ارضی با اشاره به اظهارات جوانفکر در برنامه دیروز و امروز و فردا که گفته بود مخالفان مشائی فقط افراد سیاسی با اغراض سیاسی هستند،این سخنان را شبیه به اظهارات ازهاری، پیش از انقلاب دانست که اعتراض مردم به رژیم شاهنشاهی را نوار خوانده بود.

گفتنی است حاج منصور ارضی که به مسئول مداح ها در حمایت از کاندیداتوری احمدی نِژاد در انتخابات دوره گذشته شهرت دارد، اخیرا تاکید کرده است در راه دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی با احدی عقد اخوت نبسته است.

منبع: شیعه انلاین

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox