تبلیغات
جیمز باند - کفن تورین؛ منسوب به مسیح (ع) + عکس
 

کفن تورین؛ منسوب به مسیح (ع) + عکس

نوشته شده توسط :
سه شنبه 12 مرداد 1389-05:29 ب.ظ

کفن تورین پارچه‌ای است که روی آن صورت مردی نقش بسته که گویا دچار یک رنج فیزیکی چون تصلیب شده است.

اگرچه این پارچه در کلیسای جامع سنت جان تعمید دهنده در شهر تورین شمال ایتالیا نگهداری می‌شود . به گزارش مهر، خاستگاه کفن تورین و تصویری که روی آن نقش بسته موضوع مناقشات گسترده ای میان دانشمندان، متألهان، مورخان و محققان است. البته بخش هایی از این مسئله با نظر اسلام و قرآن در تضاد است که در پایانی این مطلب نظر اسلام و منابع قرآن آمده است.


برخی اظهار می دارند که این کفن پارچه ای است که در زمان تدفین به دور مسیح پیچیده شده است از این رو تصویر صورت مسیح روی آن نقش بسته است . اما عده ای دیگر اظهار داشتند که تاریخ این اثر مصنوعی به دوران پس از مسیح و شاید یک هزاره پس از آن باز می گردد. اما هر دو طرف مناقشه با استفاده از اسناد علمی و تاریخی از اعتقاد خود دفاع می کنند.

تصویر روی این کفن در شکل نگاتیو سیاه و سفید واضح تر از رنگ قرمز مانند خود یا به اصطلاح سیپیا است. نخستین تصویر نگاتیو آن روز ۲۸ ماه می سال ۱۹۹۸ با عکاسی آماتور سکوندو پیا مشخص شد که از این پارچه هنگام به نمایش گذاشته شدن در کلیسای جامع تورین عکاسی کرده بود.

تا کنون کلیسای کاتولیک نه اعتبار این پارچه را به عنوان کفن مسیح تأیید و نه آن را تکذیب کرده است . رهبر کاتولیکهای جهان دیروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت به شهر تورین سفر کرد تا از این کفن دیدن کرده و مقابل آن دعا کند.


این پارچه یکی از آثار تاریخ بشری است که بیشترین میزان مطالعات و تحقیقات روی آن انجام شده است. در سال ۱۹۸۸ یک آزمایش تاریخ نگاری رادیوکربن روی بخشهای کوچکی از این کفن انجام شد و سه آزمایشگاهی که این تحقیقات را انجام می دادند به این نتیجه رسیدند که تاریخ این کفن به قرون وسطی یعنی تاریخی بین ۱۲۶۰ و ۱۳۹۰ باز می گردد.


کفن تورین که در سال ۲۰۰۲ ترمیم شد، دارای ابعاد ۴/۴ در ۱/۱ متر است و هر ۱۰ سال یکبار به نمایش عمومی گذاشته می شود.

نظر اسلام درباره حضرت مسیح (ع)

اسلام حضرت مسیح (ع) را بنده و پیامبر خدا می داند و در آیات زیادی از قرآن کریم با احترام از آن حضرت یاد نموده است.(سوره آل عمران، آیه ۴۵ ـسوره نساء، آیات ۱۵۷ و ۱۷۱ و ۱۷۲ ـ سوره مائده، آیات ۷۲ و ۷۵٫)

همینطور ما بر اساس تعلیمات اسلام معتقدیم که: دینی که آن حضرت برای هدایت انسانها آورده است یکی از ادیان الهی است که در زمان خود، همه مردم، مأمور به اطاعت و پیروی از آن بوده اند اما با ظهور اسلام همه، مأمور به اطاعت از دین اسلام هستند و دیگر کسی نمی تواند بر ادیان سابق باقی بماند. مخصوصاً که متأسفانه بعضی از احکام ادیان سابق مورد تحریف قرار گرفته است. بنابراین با تمام اعتقادی که به تمام ادیان الهی داریم که همه ی آنان در زمان خودشان بر حق هستند و بودند، اما با ظهور و بعثت پیامبر اکرم (ص) بقیه ادیان در دو بخش اعتقاد و عمل باید کنار گذاشته شوند و دین اسلام بعنوان آخرین دین پذیرفته شود.(به سوره بقره آیه ۵ و ۲۸۴ مراجعه فرمائید.)

منبع: fun95

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox